Retrica ve En İyi 5 Fotoğrafçılık Uygulaması

Retrica ve benzeri uygulamalar cep telefonlarının kameralarının çekimlerindeki hataları gidermede çok önemli rol oynuyor. Normal bir telefon kamerası ile alamayacağınız kaliteli görüntüleri Retrica uygulaması ve buna benzer diğer uygulamalarla alabilirsiniz. Bu yazıda Retrica ve ona benzeyen en iyi 5 fotoğrafçılık uygulamasından bahsedeceğiz.

Retrica Android ve iOS Uygulaması

Retrica’nın şu anda sadece Android ve iOS cihazlar için sürümleri kullanılabilir durumdadır. Android telefonlarınıza Google Play Store panelinden iOS cihazlara ise iTunes üzerinden rahatlıkla kurumu yapabilirsiniz. Cihazınıza uygun versiyonu indirmek için yukarıdaki menülerden birini seçebilirsiniz. İndirme ekranlarına gittiğinizde aşağıdaki gibi ekranlar gelecektir.

Retrica uygulamasını Google Play storeden indireceğiniz zaman karşılaşacağınız ekran bu şekilde olacaktır.

Retrica uygulamasını Google Play storeden indireceğiniz zaman karşılaşacağınız ekran bu şekilde olacaktır.

Retrica uygulamasını iOS cihazlarınza indireceğiniz zaman iTunes indirme ekranı bu şekilde olacaktır.

Retrica uygulamasını iOS cihazlarınza indireceğiniz zaman iTunes indirme ekranı bu şekilde olacaktır.

Retrica Size Yetersiz Geliyorsa

Tüm özelliklerine rağmen Retrica size yetersiz geliyorsa benzer diğer uygulamaları sizler için listeliyoruz. Hemen hemen aynı ve farklı özelliklere sahip uygulamalar aşağıdaki gibidir.

B612 – En içten selfieler

B612 LINE Corporation tarafından üretilen fotoğrafçılık kategorisindeki en iyi uygulamalardan. B612, 2015 Red Dot “Best of the Best” Ödülünü kazanarak kalitesini de belirlemiş oldu. B612 ile resimlerinizi filtreleyebilir, kolajlar oluşturabilir, süslemeler yapabilirsiniz. 38MB boyutunda olan bu uygulamayı aşağıdaki butonu kullanarak indirebilirsiniz.

Android İçin B612 İndir

Candy Camera – Selfie Selfies

Candy Camera android uygulaması ile resimlerinizde parlaklık, kontrast, doygunluk, çözünürlük ayarlarını kolayca yapabilirsiniz. Kes, döndür, Mozaik, Lomo efektigibi efektleri ile resimlerinize başka boyutlar kazandırabilirsiniz.  Beyazlatma, Leke giderme, Makyaj – Göz kalemi, kirpik, allık işlevleri, İnceltme gibi efekleri ile göz dolduran Candy Camera uygulamasını aşağıdaki butonu kullanarak indirebilirsiniz.

Android İçin Candy Camera İndir

Fotoğraf ve Kolaj Editörü

Fotoğraf ve kolaj editörü ile kolajlar oluşturmak, çıkartmalar eklemek, arka plan eklemek gibi işleri yapabilirsiniz. Fotoğraf ve kolaj editörü 23MB lık bir uygulamadır. Lyrebird Studio tarafından sunulan bu uygulamayı Android telefon ve tabletlerinize indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Android İçin Fotoğraf ve Kolaj Editörü İndir

Sweet Selfie – Candy New Name

Sweet Selfie uygulamasında 100den fazla efekti tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımcısı Ufoto – Photo for U firmasıdır. Boyutları oldukça küçük olan bu uygulama 8,1 mb boyutundadır. Uygulama içi satın alma seçenekleri ile daha da profesyonel işler çıkarmanıza olanaka sağlayan bu uygulamayı Android cihazlarınıza aşağıdaki buton yardımı ile indirebilirsiniz.

Android İçin Sweet Selfie – Candy New Name İndir

Snapchat

Tabiki Snapchat. Snapchat uygulaması son zamanların en popüler uygulamalarından biri. Anlık olarak resim ve videolarınız paylaşabilirsiniz. Snapchat uygulaması görüntüleri ekran resminizi alarak kaydetmektedir. Snaplediğiniz resimlere dikkat edin ve fenomen olayım derken zor duruma düşmeyin. Snapchat uygulamasını indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Android İçin Snapchat İndir

Posted in Retrica Blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*